Шкільна бібліотека


"Книга вчить, як на світі жить!"

БиблиотекаБібліотекар школи Копитцева О.В, з читачами Бібліотека школи заснована в 1982 році.
Режим роботи: з 8.00 до 16.45, перерва з 12.15 до 13.00.

Сьогодні бібліотечний фонд складають 22795 підручників, 12605 книжок основного бібліотечного фонду, а також періодичні видання ( “Директор школи”, “Завуч”, “Освіта України”, “Шкільний світ”, “Все для вчителя”, “Позакласний час”, “Початкова освіта”, “Шкільна бібліотека”, “Інформаційний збірник Міністерства освіти та науки України”, “Освіта Дніпропетровщини” ,“Джерело” , “Нива знань”, “Психолог” , “Русская словестность в школах Украины”, “Берег надій” , “Вісті Придніпров’я” , “Позиція”, “Синельниківській вісті”, “Зоря” ).

Площа бібліотеки:- абонемент, читальний зал – 70 кв. м - книгосховище – 34,30 кв. м - кількість читацьких місць у читальному залі – 10.


библиотека2Книжкам - турботливі руки!
Єдині вимоги
щодо використання і збереження підручників учнями школи:
- дбайливо поводитись з підручниками як з бібліотечними, так і з своїми власними;
- при одержанні підручників з бібліотеки переглянути їх і про виявлені дефекти повідомити бібліотекаря, якщо підручник має незначні пошкодження, відремонтувати його в «Книжковій лікарні»;
- якщо учнем підручник втрачений чи пошкоджений — повернути до бібліотеки такий же підручник або замінити його іншим, який визнаний, бібліотекою рівноцінним за змістом і вартістю;
- учні, які не здали підручники за минулий навчальний рік, позбавляються права користуватись бібліотекою.

До учнів, які недбайливо поводитимуться з підручниками, застосовувати заходи громадського впливу через учнівське самоврядування.


З книгою жити – з добром дружити


Щороку чарівна весна приносить до бібліотек України традиційне і довгоочікуване свято – Всеукраїнський тиждень дитячого читання. Наша шкільна бібліотека традиційно запрошує своїх читачів на це свято в кінці березня та перші квітневі дні.77777

Відкрився Тиждень зустріччю в літературній вітальні «Наш Тарас». Взяли участь у цьому заході учні 9-А, 8-А класів під керівництвом вчителя української мови та літератури Розумної Л.В., а також в гості до учнів завітала бібліотекар Центральної районної бібліотеки Л.М. Плахова.

Мультимедійну презентацію «Влучне слово Кобзаря» приготувала і презентувала Марія Мажара.

Учні 9-А Сірик Віталій та Нежурін Сергій розповіли як Дніпропетровщина вшановує пам'ять про Т.Г.Шевченка. Вони підготували презентацію «Шевченко і Дніпропетровщина»

Лариса Миколаївна розповіла учням про заходи, які проводила і буде ще проводити Центральна районна бібліотека до 200-річчя Т.Г.Шевченка. Продемонструвала цікаві книги, присвячені життю і творчості Тараса Шевченка.

Цікавою була розповідь Лариси Миколаївни про правнука Т.Г.Шевченка (правнука його улюбленої сестри Ка77777пптерини) Дмитра Красицького, який жив і працював на Дніпропетровщині. Народився Дмитро Филимонович 7 листопада 1901 року в с. Зелена Діброва Звенигородського району Черкаської області. У 1922 р. закінчив київський інститут народної освіти. Учасник війни. Був деканом історичного факультету Дніпропетровського державного університету, директором музею Д.Яворницького і Києво-Печерського історико-культурного заповідника (1946-1951). З 1951 по 1961 рр. – директор київського літературно-меморіального будинку Т. Шевченка і заступник київського музею Т.Шевченка.

Свої вірші почав друкувати у 1918 році. Автор біографічних повістей, оповідань і нарисів про Т. Шевченка, серед яких "Дитинство Тараса", "Юність Тараса", (1959 р.), "Тарас - художник" (1971р.), "Смерть i похорони Шевченка" (1961 р.), "Великий Кобзар у пам'ятi народній" (1961 р.), "Тарасова земля" (1962р.), "Дітям про Шевченка" (1962 р.), "Роздуми над словом Шевченка" (1963 р.), "Тарасові світанки" (1967 р.), "I оживе добра слава" (1986 р.) та ін.

Учні подякували Ларисі Миколаївні за її цікаву і корисну розповідь.

7777ннннлл 24 березня до 205-річчя з дня народження М.В.Гоголя у літературній вітальні відбулося свято «Багатогранний талант Гоголя». Шкільний бібліотекар О.В. Копитцева розповіла читачам – учням 8-9 класів про життєвий шлях та багатогранний талант Миколи Гоголя – Гоголя як казкаря, пейзажиста, історика, драматурга, сатирика, філософа, критика та публіциста. Захід проводився з мультимедійною підтримкою. Присутні переглянули презентацію «Багатогранний талант Гоголя» та невеликий фільм про життя Гоголя.

У кінці свята бібліотекар провела вікторину на краще знання творів М.В.Гоголя. Більшість балів набрала учениця 9-А класу Шавула Дар’я.

25 березня відбулася акція “Подаруй бібліотеці книгу”. Участь в акції взяли 15 класних колективів. На початку акції шкільний бібліотекар розповіла і презентувала присутнім деякі з книг подарованих на попередній акції, а також книги отримані на протязі 2013-2014 н.р. Учні, які дарували книги бібліотеці, розповідали чому вони дарують саме цю книгу і для кого вона стане у пригоді, зачитували найбільш цікаві моменти з книги, читали вірші. Всього шкільна бібліотека отримала у подарунок 21 книгу, а також 14 книжок для молодших читачів. Це книжки про тва777рин, про нашу країну «Україно, любий мій краю!», про тайни Всесвіту, довідник «Країни світу», твори відомих письменників В.Нестайко, М.Носова, В.Губарева, А.Кристі, Д.Дефо. та багато казок. Сподіваємось що ці книжки стануть улюбленими для наших читачів.

Акція “Подаруй бібліотеці книгу” продовжується. Ми чекаємо ваших дарунків.

Для того, щоб стати справжнім читачем, слід наполегливо розвивати в собі потяг до здобуття нових знань; уміння зосереджуватися на тому, що читаєш; старанність і терпіння, волю та охайність, працездатність.

Культура читання – це вміння швидко знаходити в бібліотеці потрібні книжки або статті. А для цього необхідні основи бібліографічних знань, інформаційної та довідково-бібліографічної роботи. Такі знання учні 5-х класів отримали на бібліотечному уроці «Книжка та її довідковий апарат». Учні разом зі шкільним бібліотекарем пригадали історію книжки та ознайомилися з її довідковим апаратом – титульним аркушем, змістом, передмовою, післямовою, анота77777пп777цією, ілюстраціями або фотографіями, покажчиками та ін.; навчилися дізнаватися про зміст книжки без її прочитання.

Лише вивчивши науково-довідковий апарат книги, можна приступити безпосередньо до її читання.

Також учні прийняли участь у вікторині «Як ви пам’ятаєте твори світової літератури».


Екологічне виховання в школі

Олімпійська книга

Сяєво жар-птиці

«Історія створення книги»

/Files/images/DSCN3588.JPG

Учні 3-х класів відвідали бібліотечні уроки, які були проведені у приміщенні шкільної бібліотеки. Бібліотекар Копитцева О. В. з допомогою мультимедійної презентації розповіла учням, якою була книга в давні часи, хто і як винайшов печатний верстат, як влаштовані сучасні типографії, якою стала сучасна книга.

Також бібліотекар ознайомила учнів із новою виставкою «На хвилинку зупинись і новинки подивись». На виставці презентовано книги, подаровані минулого року учнями школи та їх батьками під час проведення акції «Подаруй бібліотеці книгу». Завдяки небайдужим благодійникам фонд шкільної бібліотеки поповнився багатьма цікавими книгами.

/Files/images/DSCN3595.JPGНаприкінці уроку школярі взяли участь у вікторині з непростими запитаннями. Щоб знайти правильну відповідь на них, треба було не тільки багато читати, а й поміркувати.

"Подвиг не має забуття"

8 травня 2015 р. бібліотекар Копитцева О.В. та учні 2-В класу разом із класним керівником Лісняк Л.І. провели в шкільній бібліотеці годину спілкування «Подвиг не має забуття», присвячений 70-річчю з Дня Перемоги над фашизмом.

/Files/images/DSCN3579.JPG Олена Володимирівна розповіла учням, ціною яких втрат була завойована Перемога, представила книжкову виставку з воєнної тематики, продемонструвала книги, в яких розповідається про подвиг не тільки дорослих, а і дітей, які брали участь у Другій світовій війні, прочитала вірші та уривки з цих книг.ї

Учні 2-В виразно декламували вірші про війну, які підготували до години спілкування вдома разом з батьками.

/Files/images/DSCN3586.JPG

Кiлькiсть переглядiв: 255

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.